بازرگانی تایمیران

از ابتدا تا کنون

بازرگانی تایمیران در سال 1351 تاسیس و در زمینه تسمه های لاستیکی شروع به کار و فعالیت کرده، این بازرگانی با حدود نیم قرن تجربه در طراحی، سفارش و واردات تسمه های لاستیکی، همواره به عنوان اولین و معتبرترین نام در این صنعت مطرح بوده است.
عمده فعالیت تایمیران تا سال 1369 واردات و پخش تسمه های V شکل که در آن زمان تنها نوع عمده مصرفی تسمه در دستگاه های صنعتی و خودروهای سبک و سنگین بود خلاصه شده بود. در سال 1367 با شروع تغییر در ساختار انتقال نیرو در صنعت و ورود تسمه های شیار دار و تایمینگ که در خودرو ها و دستگاه های صنعتی مورد استفاده قرار میگرفت، این دو محصول جدید وارد چرخه پخش تایمیران در بازار گردید.
تکنولوژی پیشرفته  و دانش فراگیر تایمیران تحت نظارت مدیریت واحد، برترین و بی رقیب ترین محصولات لاستیکی را در سراسر ایران ارائه نموده است. در این راسته در دهه های اخیر با توسعه و انتقال تکنولوژی عظیمی که تایمیران در صنعت تسمه ایجاد نموده، تغییر و تحول چشمگیری را در این صنعت به ارمغان اورده است، تایمیران طیف وسیعی از انواع تسمه های تایمینگ، شیاردار و (V) شکل را با برترین کیفیت ارائه می نماید، و به جرات هم اکنون دارای بزرگترین، متنوع ترین و کامل ترین گستره توزیع و تنوع محصولات در بازار داخلی میباشد. کلیه تسمه های تایمینگ موجود در تایمیران از مواد HNBR ساخته شده است که قابلیت تحمل درجه حرارت تا مثبت 160 درجه سلسیوس را دارا می باشد، در حالی که اکثر قریب به اتفاق تسمه های موجود در بازار از مواد CR تولید شده اند که در بهترین شرایط، قابلیت تحمل درجه حرارت تا مثبت 90 درجه سلسیوس را دارند،  به همین دلیل است که به کرات دیده شده که تسمه تایمینگ بعد از حدود 15 تا 20 هزار کیلومتر ابتدا دچار خشک شدگی و ترک خوردن و بعد دچار پارگی میگردد، در حالی که تسمه های تایمینگ تولید شده با مواد HNBR به راحتی بین 70 تا 80 هزار کیلومتر طول عمر مفید دارند.
با توجه به حرارت بالا در داخل موتور خودرو بدیهی است که تسمه های ساخته شده از مواد CR به هیچ وجه قابلیت رقابت با تسمه های ساخته شده از مواد HNBR را ندارند،  و در نهایت موجب صدمه دیدن موتور خودرو و وارد امدن زیان به صاحبان آن را فراهم می کنند !!
تایمیران با ارائه محصولات با ترکیبات و استقامتهای گوناگون مطابق با استاندارد های بین المللی همواره در صدد برآوردن نیازهای مشتریان خود می باشد. افتخار ما در حفظ کیفیت محصولات و رابطه قوی با زنجیره مشتریان مان می باشد، شعار ما،  کیفیت پیش نیاز موفقیت است، انتخابی بهتر، جایگزینی برتر.